Bir Melek Bana Her Şeyi Anlattı (mutlu son)


Kendime gelmeye çalışırken bütün bunların ne kadar saçma olduğunu düşünmeye başladım. İnanılmaz saçma şeylerdi. Evet ! Anlayamıyorum diye önüme çıkan her şeye saçma demeye devam ediceğim. Dünyadayken bize bu böyle öğretildi.
Melek sakin ve huzurlu bir eda içerisinde tekrardan yanıma geldi:
- İnsan Dünya'ya benzer bilir misiniz efendim ?
- Nasıl yani ?
- Dünya'yı ve evreni keşfedebilmek... İnsanların Dünya'yı ve Evreni sorgulamarını arzuluyordunuz. Tam da o zaman insanlar kendilerinin neye benzediklerini anlayabileceklerdi. Hevesli gözleriyle anlatmasını sürdürürken bir yandan da sanki aklımdan geçenleri hatta aklımdan geçen tüm olasılıkları biliyordu sanki. Bunu hissettim. Ve buna rağmen sordum :
- İnsanlar neye benziyorlar ki ? Gülümsedi :
- Dünya'ya. Dünya'da süreki dönüyor ne zaman duracağını bilmeden. Neden döndüğünü bile bilmeden sürekli dönüyor. Ne zamandan beri döndüğünü soracak olursanız bundan da pek bir haber. İnsanlarda, yani siz de öylesiniz efendim. Sürekli yaşıyorsunuz, ne zaman öleceğinizi bilmiyorsunuz. Neden yaşadığınızı da bilmiyorsunuz. Binlerce yıldır sürekli düşünüyorsunuz. Doğanız gereği bir ispat aradınız lakin ne mümkün ! Bunun ispatlanamamasını zaten siz istemiştiniz. Sistemden kaldırdığınız bir cevabı, insanlara sordunuz. Ve bu soru onların yaşama sebebi haline geldi. Biraz durakladı. Bana baktı. Hala hiç bir şeyi anlayamadığımı farketmişti. Gözlerimin içine baktı : '' Efendim ! Çok üzgünüm ! Sizi geri göndermek zorundayım. Sanırım bunları algılayabilmeniz için henüz çok erken ! Başka bir bedende başka bir hayatta belki de başka bir gezegende tekrardan beden bulucaksınız. Bu sefer doğruları bulacağınızdan eminiz. Hafızanız tahmin edebileceğiniz üzere silinecektir. Yer ve gök emrinizde ve size sadıktır. İyi yolculuklar. ''

Ve sanırım başka bir hayatta tekrar Dünya'ya geldim. Ve sanırım bu asla son bulmayacak...


Kaynak : fantastikomedi.blogcu.com

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !