Bir Melek Bana Her Şeyi Anlattı

Çeşitli insanlardan görüşler ;

‘’ Tamam kabul ediyorum. Dine çok bağlı bir insan değilim. Dinler biraz saçma geliyor yani kurallar falan… Ama bi tanrı var. Bunu hissediyorum. Bizleri yaratan , dualarımızı dinleyen bir tanrı var. Ben buna kesinlikle inanıyorum. ‘’

‘’Ee… Ben açıkçası tanrıya falan inanmıyorum. ‘’

‘’Ben ve ailem Müslüman. Her gün yapamasakta ibadetlerimizi bir şekilde yerine getirmeye çalışıyoruz. ‘’

‘’ Koyu bir katoliğim. Günahlarımızdan arınacağımız günü bekliyorum. Ayrıca şu anki Papa’dan nefret ediyorum. Şey bu kısmı yazmayın. ‘’

‘’ Ben sadece inanıyorum. Anlıyo musun ? Herkes bir şekilde yaşamaya çalışır. Bende yaşamaya çalışıyorum. Fazla bişey sorgulamak istemiyorum. ‘’

‘’ Mevlana’ya bayılırım. Onun sözleri ve şiirleri aydınlanmamda büyük rol oynadı. ‘’

Kime sorarsanız sorun. Herkesin bir cevabı vardır. Kimi saçma gelebilir. Kiminin söyledikleri, düşüncelerine ve inançlarına ters düştüğü için ona acırsınız. Kimine hayranlıkla anarsınız , dininizin sorumluluklarını ne kadar da güzel yerine getiriyor. Kimine yardım eli uzatmaya çalışırısınız, bir ikileme düşmüştür ve inancı sarsılmıştır…

Herkesin tek bir amacı vardır. Güzel bir şekilde ölmek. Ölünce ödüllendirilmek. Herkes nihai sorunun cevabını arar. Herkes bir gün bunu öğrenecektir ama bunu kimse bilmez. Ben her şeyi biliyorum ! Her şeyi öğrendim. Bir melek bana her şeyi anlattı…

Aranızdayken bu bilgileri öğrenmek ister miydim ? Kesinlikle hayır. Yazdığım bu mektup sizden birine ulşabilcek mi onu dahi bilmiyorum. Evet ben bir ölüyüm. Olmam gereken yere nihayet gelebildim. Siz yaşayanlar… Hiçbir şeyin farkında bile değilsiniz. Hepiniz bir gün öğreniceksiniz. Tıpkı benm gibi. Çünkü bir melek bana her şeyi anlattı…

BEN BİR RUHUM. İYİLİKLER VE KÖTÜLÜKLERLE DOLUYUM. ARINMAM GEREK. BEN BİR ENERJİYİM. SONSUZUM. KÖTÜ KISMIMDAN KURTULMAM GEREK. ÖNCE DEDİKLERİMİ SONSUZA KADAR YAPACAK VE SONSUZA KADAR İTAAT EDECEK YARDIMCILAR YARATACAĞIM.

- İşte biz böyle olduk. Ben bir meleğim. Beni siz böyle yarattınız.
-Ne ? Ben mi yarattım ?

Her şey böyle başladı. Öldüm ve bir melek gelip bana her şeyi anlatmaya başladı. Biliyorum hiç biriniz beni anlamayacaksınız. Gerçi buna ne kadar ihtiyacınız var bilmiyorum.

-Tanrı. Yani sonsuz enerji hep vardı. Yaratılmadı. Hiçbir şey düşünmediğin zaman işte bu sonsuzluktur. Hiç bir şeyin yaratılmaya ihtiyacı yoktur. Tanrı hep vardı. Ve biz melekleri yarattı.

- Peki biz insanlar nasıl olduk ?

- Tanrı kötü enerjilerinden arınmak zorundaydı. Ve insanı yarattı. Yani sizleri. Sizler sadece bedensiniz. Kendini milyarlarca parçaya ayırarak bu bedenlerin içine girdi. Amacı ; yarattığı gezegenlerde yani arınma merkezlerinde iyi enerjisini ayırt edebilmek. Cennete gidenlerin ruhu tekrardan birleşecek ve Tanrı kötülüklerden arınmış olacak.

- Kafam karıştı. Yaşadığım dünya bir arınma merkezi. Kendini terbiye edenler öldükleri zaman ‘’ iyi enerji ‘’ olarak bir köşeye ayrılacak. Yani cennete. Bu şekilde o enerjiler birleşip ; tanrıyı tekrardan birleştirecek ? Doğru mu anlamışım ?

-Kesinlikle. Enerji ruh aynı şeydir. Geldiğin dünyada yaşayan herkes sizin gibi aslında birer tanrı. Birleşecekleri güne kadar kendilerini birey sanıyorlar. Tabi bunu da siz istediniz. Yani Tanrı istedi.

-Yani biz dünyada yaşarken , bizi yukardan koruyan bir tanrı yok muydu ?

-Hayır. Tanrı zaten sizsiniz. Tanrı her an ve her saniye yanınızdaydı.

-Peki ya kutsal kitaplar ? Vahiyler ?
- Tanrı ruhunu parçalara ayırıp insan bedenlerine koymadan önce ; bir kitap yazdı. Dünyada bunun ismi ( Levh-i mahfuz ) olarak geçer. Ana kitap. Her şeyi buraya yazdı. Ve bu kitaba yazdıklarını bize ezberlettirdi. Zamanlar belirledi. Ve insanlar belirledi. Bu zamanlarda seçilen insanlara vahiyler gönderilmesini istedi. Tabi teorik olarak yine kendine vahiyler getirilmesini istedi. Dünya ve diğer gezegende yaratılan bedenlerin içinde ki tanrı , gerçek amacını bu alemlerde bilemez. Yani bir şey hatırlamaz.

- Yani o kutsal kitaplar gerçek ?

- Hepsi gerçek. Belirtilen zamanlarda bizim aracılığımızla sizin boyuta gönderildi. İçlerinde hep aynı şeylere değinildi. İyi olmak. Nefsi kontrol etmek. Yaşadığınız dünyanın sınav dünyası olduğunu belirten yazılar. Ortak amaç ; bütün insanların aslında tanrının birer parçası olduğunu anlatmak ve arınma dünyasında her şeyi fark etmeye çalışmaktı. Yani tanrı sınavını aslında kendine uyguladı. Ruhunu o sınav aleminde ( dünya ) birleştirmeyi denedi.

-Ama kutsal kitaplarda tek bir tanrıya inanmamız gerektiğinden bahsediliyor ?

- Bu doğru. Tanrı yani sen ve diğerleri, sizler. Hepinizin ortak bir şeye inanmanız gerekiyordu. Tek bir tanrı. Yani kendinize. Sizi yaratan şey; bütün insanların ruhlarının birleşimi.

-Ama kutsal kitaplarda bunlardan hiç bahsedilmiyordu. Yani o her şey senin anlattığın gibi değil melek.

- Onları tanrı yazdı. Öyle olmasını istedi çünkü yarattığı insan beninin aklı her şeyi kavramaya elverişli değildi. Bazı insanları daha özel yarattı. Onlar aydınlar olarak bilinirler. O kişiler diğer insanlara anlatsın istedi. Aslında dünyada ve diğer gezegenlerde yaşamak tam anlamıyla bir takım oyunu demek.

- Sanırım anlamaya başlıyorum. Peki bizler nolucaz ? Yani hepimiz tanrının bir parçasıysak , bizim bir benliğimiz yok mu yani ? Ben diye bişey olmayacak mı artık ?

- ‘’Ben’’ egosu tanrının ruhunun bir özelliğidir. Çünkü evren ondan başka yaratıcı yoktur. Sizler bedenlerinizde bu ‘’Ben’’ egosunu onun ruhunun bir özelliği olarak taşıdınız. Bu alemde ‘’ Ben ’’ kelimesi hiçbir lisan da geçmez.


Evet . Melek bana her şeyi anlattı. Bu mektup umarım elinize geçer. Ve unutmadan. Okuduğunuz her şey , okumanız gerektiği için karşınıza çıktı. Sizler doğmanız gerektiği günde doğdunuz. Ölmeniz gerektiği zamanda öleceksiniz. Bu bilgiler milyonlarca sene önce yazıldı. Mektubun devamını göndereceğim… Son cümlelerimi hatırlatmalarla yapacağım…

‘’ Kendini bilen Rabbini bilir. ‘’ ( kendimizi çözersek tanrıyı buluruz. )
‘’ Hepiniz de sonunda bize döndürüleceksiniz ‘’ ( Hepimiz Tanrıyla tekrar birleşiceğiz.)
‘’ RAB Tanrı, Adem'i topraktan yarattı ve burnuna yaşam soluğunu üfledi. ‘’ ( içimizde tanrının ruhu var)


SİZ ! MELEKLER ! SİZLERİ BEN YARATTIM ! BANA KULLUK EDİN !

- Biz melekler, hepimiz secdeye kapandık. Biliyorduk ki büyük güç O'ydu. Arınmak için kendini sınav edeceğini söyledi. Bunun için canlılar yaratmaya başladı. İlk başta yarattığı canlı siz değildiniz. Yüzlerce canlı yaratıldı. Ve en sonunda Adem ismini taşıyan ilk insan türünü yarattı. Ruhundan tek bir parçasını , çamurdan yarattığı Adem'in burnuna üfledi. Ve Adem işte böyle hayat buldu. Tanrı , Adem'in içindeki ruhun iyi kısmı olup olmadığını anlamak için bir süre onu izledi ve sınav etti.

- Tanrı'nın insanda karar kılmasının sebebi neydi ?

- İnsan mükemmeldi . İçindeki iyi ve kötü enerjiyi çok iyi taşıyabiliyordu. Tanrının kendisini denemesi için mükemmel bir canlıydı. Ve Adem'e uyguladığı sınavdan sonra Tanrı kesin hükmünü verdi. Milyarlarca parçaya ayrılıp kayboldu. Her yeni doğan bebeğin içinde hayat buldu. Bu durum bir süre devam edecek. Ta ki ; O gün gelene kadar. O gün geldiğinde hepiniz herşeyi anlayacaksınız. Ve tanrı iyi olan ruhlarlan tekrar birleşicek. Kötülüklerden arınmış bir şekilde.

- Tanrı kendini sınav etmek için insanı yarattı... Yani biz sonsuza kadar yaşamicaz... Çünkü biz yokuz... Bir tek o var... Ve hep o yaşadı... Hayır... Bu olamaz.

- Şöyle düşün ; kendini parçalara ayırıyosun ve on tane kedinin içine giriyosun. Bu on kedi hiç birşey bilmeden sanki on'u da farklı kişiymiş gibi yaşamaya devam ediyor. Belirlediğin bir günde kedilerin bedeninden ayrılıp ruhunu tekrardan birleştiriyorsun. Ve bunu arınma merkezleri yani dünya gibi bir ortamda yaparsan , ruhunun sadece iyi olan bölümlerinden birleşebilirsin. Kötü kısımlarını sınav aleminde görüp onunla birleşmeye bilirsin. Yani on parçadan oluşan ruhundan sadece 5 tanesi iyi enerjiyle dolu ise ; sende o beş tanesiylen tekrardan birleşmiş olursun.
İşte Tanrı'nın da yaptığı tamamen bu. Yani bu yazıyı okuyan ve okumayan herkes ; tanrının milyarlara bölünmüş parçacıkları. Kıyamet günü iyi olan hepiniz tekrardan birleşip Tanrı haline geleceksiniz.

- Sonra devam edelim. Benim dinlenmem gerek, kafam çok karıştı.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !