Ne Olduğunu Bilmeyenler

    Yerin yarıldığını gördüğümde kekelememek için düşüncelerimi değiştirmeye çalıştım. Dün seviştiğim kadını ve ya değiştirmek istediğim arabamı düşünebilirdim. Fakat aklıma ilk gelen şey evreni değiştirme fikriydi.
   Yerdeki yarığın içine yağmur damlaları düşmeye başladı. Düşündüm. Hava aniden soğumaya başladı. Aslında hava hiçbir zaman aniden soğumaz. Kabul ediyorum soğukluğu kusurlu bedenim geç hissetti. Yerin yarılma nedeni kesinlikle bir deprem ve ya başka bir afet değil. Evreni değiştirme fikrim orjinal bir fikir değil. Gerçekçi bir fikir hiç değil. Denemeye değer mi ? Sanmam. Ölümlü bedenim kaybolduğunda kim söyleyecekti ''nihai gerçeği'' kaybolan ruhuma ?
    Ve Ay bana baktı. Yukarıdan beyaz bir gülümseme suratımdaki şapşallığa karışıyordu. Etrafımda bir tütün bulsam içmeye kalkışabilirdim. Tüttürdüğüm sigaranın dumanına karışmasını istediğim sorunlarım var.

    Herkezten kaçmaya başladığımda oluşmuştu yerdeki yarık. Ve kötü bir insan olduğumu öğrendiğimde başlamıştı Ay'ın bana gülümsemesi. Karanlığıa bir mum yakmak yerine, karanlıkta kendimi yakmayı denedim. Bilirsiniz acı çeken birileri olmazsa bu dünya nefes alamaz. Güneş bizim için kendini feda etmese, her geçen gün kendini yakmasa biz yaşayamazdık. Güneşi bir müddet düşünüp içten bir teşekkür ettim kendisine. Biraz sonra uykum gelecek. Onu güzel karşılamalıyım. Bunun için hazırlık yapmam lazım. Müsadenizle suratımdaki kanı temizleyip dişlerimi parlatmam lazım.
 
   Uyur, kalkar, gezinir ve küserim. Kah hayata kah sevdiklerime. Binlerce sene öncesinden tanrılar ve meleklerle konuşanlara inanır aldanırım. İnsana küstüğüm zaman dilimi tanrı ve ya tanrılarca birkaç mili saniye imiş. Nuh yaklaşık bin sene yaşamış. Ben bin sene yaşasaydım muhtemelen çürük bir diş yüzünden bir yarım asırımı depresyonla boğuşarak geçirirdim. Ben bin sene yaşasaydım Amerika kıtası İsa'dan çok önce keşfedilmiş olurdu. İnsanlara aslında ilk insanın ben olduğumu söylerdim. Ama yalan! Nuh diye biri yaşamadı. Bana küsmeyin beni lanetlemeyin. İsrafil yüzüme üflediğin şey flüt değil ! Çek şunu. Sen bilmezsin bu topraklarda insan olarak yaşamak ne demek ! Ne acılar çekildiğini sen bilmezsin... Tanrına söyle bana bir mucize göstersin. Eğer hayır derse bil ki ben canıma kıyacağım. Ve bundan ikinizde sorumlu olucaksınız. İkinizde birisinin ölmesine göz yumucaksınız. İkinizde insani olucaksınız...

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !